מיחזור אלקטרוניקה בישראל: איזו פסולת אלקטרונית ניתן למחזר חוץ מסוללות, מתכות ופלסטיק?

חברת E-Green תספק לחברתכם מיכלים ייחודיים (מיכלי E-Green) לאיסוף פסולת אלקטרונית במבנה חברות, משרדים ומפעלים. מיכלנו משמשים לכל סוגי פסולת אלקטרונית באשר היא. נעזור לכם בכל הדרוש על מנת לחנך את עובדי החברה כראוי. מיכלי E-Green יכולים לשמש אתכם גם עבור ציוד החברה וגם עבור ציוד ביתי של העובדים. כל התורם לאיכות הסביבה – מבורך.

אנו בE-Green אחראים על איסוף, מיון ופינוי פסולת אלקטרונית לתהליך מיחזור והשמדה בכפוף לחוק להפחתת פסולת אלקטרונית בישראל. E-Green תיתן את התמיכה האיכותית ביותר לחברות ועובדיהן בכל שלב בהתעסקותם עם הפסולת האלקטרונית בהתם לדרישות התקן החדשות של איכות הסביבה, כמו גם סטנדרטים בינלאומיים נוספים. אנו מאפשרים אפשרויות תרומה לקהילה שונות. צרו איתנו קשר על מנת לקבל מידע נוסף.

 • מדוע כדאי לך לקחת ברצינות את כל עניין הפסולת האלקטרונית במתקנך ?

  • שמירה על הפרטיות – המנעות מהגעה של מידע חשוב לידיים הלא נכונות.
  • נפח – פסולת אלקטרונית גוזלת מקום רב ממתקנכם.
  • אקולוגיה – מעבר לפגיעה העצומה והברורה באיכות הסביבה, נוכחותה של פסולת אלקטרונית במתנכם משמעותה פגיעה ישירה בעובדיכם ובאנשים השוררים במקום.
  • שמירה על תקנות איכות הסביבה – בימים אלו ממש נכנסת לחוק תקנה חדשה מצד איכות הסביבה התחייב כל חברה למחזר פסולת אלקטרונית. (ראה חוק הפחתת פסולת אלקטרונית)
  • רגולציה בינלאומית – חברות בינלאומיות מחויבות לעמוד בתקנים נוקשים של שמירה על איכות סביבה בינלאומית ומחזור הפסולת האלקטרונית שלהן.
  • מעורבות ומודעות חברתית – כל תהליך איסוף הפסולת האלקטרונית מעלה את המודעות והמעורבות החברתית והאקולוגית בקרב עובדי החברה וכפועל יוצא גם במעגל החברתי שבחייהם.

מחזור אלקטרוניקה אחראי

ככל שפסולת אלקטרונית מתרבה, אז הצורך להשליך ציוד אלקטרוני ישן בצורה אחראית לסביבה גדל. אנו בE-Green גאים להיות החלוצים במיחזור  אלקטרוניקה ירוק ומקצועי.

רוב האלקטרוניקה כיום היא 100% אפשרית למחזור. חומרים נפוצים, אשר הצלחנו להכשיר תחת התהליך שלנו לשימוש חוזר כוללים – זכוכית, נחושת, אלומיניום, פח, פלדה, ברזל, פלסטיק, כסף, פלטינה וזהב. בנוסף לחומרי שימוש אלה, יש גם קומץ של חומרים מזיקים ורעילים ביותר הנמצאים בתחום ה'אלקטרוניקה יומיומית' כגון עופרת, כספית, בריליום, ליתיום, קדמיום, BRFs (מעכבי בעירה ברום), PCBs (polychlorinated biphenyls), ו PVC (פוליוויניל כלוריד). כל החומרים מופרדים אך אינם נאספיים למדינות מפותחות, בניגוד לשאר חברות המיחזור. אנחנו עובדים ירוק.

E-Green חותרת לייצור אפס פסולת מדי יום ביומו, ולנו כרגע יש את היכולת למחזר קרוב ל100% מכלל החומרים שמגיעים למתקן שלנו. אם יש לך פסולת אלקטרונית לא רצויה או ציוד שבור שאתה רוצה להעריך, אנא פנה אלינו ונציגינו יסייע לך בכל אשר תזדקק.

מעט עובדות:

• מסכי וטלוויזיות עם שפופרות קרן קתודית (CRTs) מכילים 4-£ 8 עופרת בממוצע.

• פחות מ 20% פסולת אלקטרונית ממוחזרת בארצות הברית.

• ארה"ב משליכה בין 300,000,000 ו -400 מיליון פריטים אלקטרוניים בשנה.

• כ 50 מיליוני טלפונים סלולריים מוחלפים חודש ברחבי העולם, ורק 10% ממוחזרים.

מיחזור מחשבים

ישנם יתרונות רבים על מיחזור מחשבים, מגמה הולכת וגדלה בשל הנוף הטכנולוגיה המשתנה במהירות. מחשבים ניידים ומחשבים שולחניים מכילים מגוון רחב של חלקים המכילים חומרים יקרי ערך, כי הם 100% אפשריים למחזור. יצירת מוניטור למחשב דורשת 530 יורו של דלק מאובנים, 48 ק"ג כימיקלים, 1.5 טונות של מים. וזה לא כולל את האנרגיה הדרושה בהפעלת המחשב, זה רק עבור היצור! הידעת כי 80% מכלל המחשבים המושלכים עושים את דרכם לתוך המזבלה? כלומר, רק כ -20% מחשבים שבורים ולא רצוים ממוחזרים כראוי. E-Green שואפת להגדיל את האחוז הזה בכל יום. בחברה שלנו יש את היכולת והאחריות למחזר מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, לקוחות רזים, נטבוקים  ולא משנה כמה ישנים או חדשים הם.

מה ניתן למחזר?

כוננים קשיחים
לוחות אם
כרטיסי קול
כרטיסי מסך
כונני תקליטונים
CD / DVD כוננים
זיכרון RAM
מעבדים
ספקי כוח
גופי קירור
כבלים / חוטים
צגים

האם יש לך פריטים אחרים כי אתה לא רואה ברשימה זו? צור קשר כדי לראות אם אנחנו מקבלים אותם! סביר להניח שכן.

מיחזור חלקי מחשב

האם אתה יודע שכל האביזרים שקנית עבור המחשב ניתנים למיחזור ? אביזרי מחשב לרוב מכילים איזשהו מעגל, לוח או כבל, בין אם זה יהיה במקלדת, עכבר או סט של רמקולים. לרוב אלה אביזרי מחשב העשויים מפלסטיק – כל אלה ניתן לעבד ולמחזר לכדי חומרים חדשים! רק כמות קטנה של כספית, קדמיום או עופרת צריכה לדלוף לתוך המזבלה על מנת להוות סכנה בריאותית חמורה עבורנו. אז היפטר מהאלקטרוניקה שלך בדרך הנכונה!

מה בדיוק ניתן למחזר ?

עכברים
מקלדות
קונסולות משחק
מיקרופונים
רמקולים
קוראי כרטיסים
USB רכזות

מיחזור צגי טלויזיה ומחשבים (CRT, LCD, LED, פלזמה)

הידעת שטלויזיה ממוצעת מכילה 4-8 ק"ג של עופרת? יחד עם תוכן גבוה של עופרת,CRTs מכילים גם קילוגרמים של חומרים מזיקים אחרים, כגון כספית בריום. מסכי LCD, מצד שני אינם מכילים עופרת או בריום, אך ידעת כי הם עדיין מכילים כספית בנורותיהם? לטלוויזיות וצגים יש תוחלת חיים ארוכה יחסית לפריטי אלקטרוניקה אחרים, אבל כמו עם רוב האלקטרוניקה, הטכנולוגיה הופכת אותם למיושנים לפני שזמנם תם. העידן האנלוגי הוחלף לדיגיטלי, מסכים שטוחים החליפו CRTs מגושמים, ועכשיו 3D נמצאת במגמת עלייה. עם משק הבית הממוצע בעלות 3 טלוויזיות, קיים צורך גובר לספק אפשרות אחראית לתושבים ועסקים למחזר את הרכיבים הללו באחריות. מאחר וחלקים אלו מכילים חומרים כל כך מסוכנים, מדוע לא למחזר אותם על מנת למזער את הנזק ודליפת חומרים מסוכנים לאוויר, אדמה ומים שלנו ?

מה ניתן למחזר?

טלוויזיות CRT
טלוויזיות LCD
טלוויזיות LED
טלוויזיות פלזמה
טלוויזיות 3D
מסכים CRT
צגי LCD
מסכי LED
מסכי פלזמה

מיחזור נגני MP3

מדי שנה, שלל החברות יוצאות עם גרסה חדשה של נגן ה-MP3 שלהם. טבע האדם הוא לרצות את הגאדג'ט העדכני ביותר ואת הגדול ביותר ברגע שהוא יוצא, גם אם הגרסה הנוכחית שלך עובדת בסדר גמור. כתוצאה מכך, רמת הפסולת האלקטרונית בעולם שלנו ממשיכה לעלות. אם רק לאחרונה שדרגת לiPod החדש שלך,  מחזר את הישן שלך! זה לא משנה אם נגן ה-MP3 שלכם ישן, משומש, שבור, או סתם לא רצוי. ישנם יותר מ -250 מיליון אייפודים ברחבי העולם במחזור, וזה לא כולל את המותגים האחרים של נגני MP3 אחרים, לכן הקפד לעשות את החלק שלך כמו שצריך בתחום המחזור.אילו נגני MP3 ניתן למחזר?אפל iPod
מיקרוסופט ZUNE
סוני WALKMAN
SANDISK
סמסונג
פיליפס
כל מותג MP3 אחר.

מיחזור ציוד וידאו ואודיו (A / V)

מוכן סוף סוף לעשות את המעבר מ-VHS ל-DVD? לא חשוב יותר להבין למה זה לקח לך כל כך הרבה זמן מלהבין מה אתה הולך לעשות עם הציוד הישן שלך. אודיו וציוד וידאו, בדיוק כמו גאדג'טים אלקטרוניים אחרים הם 100% ניתנים למחזור. הם מכילים מתכות ופלסטיק יקר ערך אשר יכולים להזיק לסביבה בקלות. אם יש לך קלטות ישנות או קלטות VHS פשוט זרוקים ללא שימוש, הקפד למחזר אותם בדרך הנכונה; פריטים אלה מכילים פלסטיק שעלול לקחת מאות שנים להיספג חזרה באדמת כדור הארץ.

איזה ציוד אודיו ווידאו ניתן למחזר?

מצלמות
מצלמות דיגיטליות
מצלמות וידיאו דיגיטליות
מצלמות וידאו
רסיברים
רמקולים
מכשירי וידאו
נגני DVD
קלטת שחקנים
תקליטור שחקנים
רדיו
נגני BLUERAY/DVD
מערבלים
קול לוחות
ציוד DJ
קלטות VHS
קלטות
תקליטורי DVD
תקליטורים
אוזניות
מיקרופונים
נגני MP3

מיחזור טאבלטים, טלפונים סלולריים ומחשבי כף יד

בכל שנה, שדרוגים ונזקים גורמים ל100 מיליון טלפונים סלולריים להיות חסרי שימוש, 75 אחוזים מטלפונים סלולריים אלה יושבים ללא שימוש. במגירה. זבל. האמריקאי הממוצע מחזיק בשלושה טלפונים סלולריים, לצורך העניין. אם אתה משתמש רק באחד, מה נותן לך להחזיק בשאר? מחזרו. כשגאדג'טים חדשים צצים היום על ימין ועל שמאל, זה לא מפתיע כלל כי תוחלת החיים הממוצעת של הטלפון הנייד הוא רק 18 חודשים. E-Green מקבלת טלפונים חדשים או ישנים שלך – סלולריים, מחשבי כף יד, טאבלטים, כך שאתה לא שם כספית, קדמיום, וכימיקלים מסוכנים אחרים לתוך האדמה, האוויר שאנו נושמים, והמים שאנו שותים. ואין לך מה לדאוג לגבי המידע האישי על מכשירים אלה. E-Green מתמחה בהרס נתונים, כך שהמידע האישי שלך לא יגיע לידיים הלא נכונות.

מה ניתן למחזר?

כל מותג של טלפון נייד: iPhone, בלקברי, דרואיד, וכו '
כל מותג של Tablet: iPad, קינדל, Nook, וכו '
כל מותג של מחשב כף יד: פאלם, Casio, Compaq, וכו '
סוללות לטלפון סלולרי.
מטענים לטלפונים ניידים.
מטענים למחשבי כף יד.
לוח מטענים.
כבלים וחוטי מטלפונים סלולריים, מחשבי כף יד, טאבלטים.

מיחזור ציוד תקשורת

האם יש לכם טלפון ישן, ווקי-טוקי, או כל ציוד תקשורת ישן אחר? האם זה יושב ומעלה אבק במרתף שלך? תופעה נפוצה מאוד כיום היא לזרוק את קוי הבית ולהשתמש בסלולרי ככלי התקשורת העיקרי. בערך 1 מתוך כל 4 בתי אב לא משתמשים בקו הביתי שלהם יותר. כלומר, אנשים יתחילו לחפש מקומות כדי להיפטר מהטלפונים הישנים שלהם, משיבונים, ושאר ציוד תקשורת. יש המון פלסטיק וחומרי ציוד תקשורת נוספים הניתן למחזר. מסור לנו את הציוד הישן על מנת שהחומרים שבו לא יפגעו בכדור הארץ.

איזה ציוד תקשורת ניתן למחזר?

טלפונים
ווקי טוקי
אוזניות
מיקרופונים
טלפוני-רמקולים
משיבונים אלקטרונים

מיחזור ציוד שרתים ו-IT

ככל שהעסק שלך גדל, כך גם גדלה תשתית הרשת, משמע שהתקני הIT והרשת יזדקקו לשדרוג על מנת לעמוד בזמנים המשתנים. לE-Green היכולת למחזר את כל השרתים הלא רצונים או שעבר זמנם, וכמו כן גם את ציוד הIT בו מנהל הIT שלך לא משתמש יותר. אל תתן לזה להיערם במזבלה. מחזור היא האופציה האחראית עם E-Green.

איזה ציוד שרתים ו-IT אפשר למחזר ?

מתגים
ServersHubs
נתבים
נקודות גישה
מסילות לשרתים
ספקי כוח פסק (UPS)
התקני אחסון רשת (NAS)
שטח אחסון התקני רשת (SAN)
מתגים של KVM

מיחזור מדפסות וסורקים

אם נפטרת ממחשבך הישן, סיכוי גבוה שגם החלפת מדפסת וסורק על הדרך. להמון חברות מחשבים יש 'דיל' המציע לכם מדפסת חינם עם המחשב. לא בטוח מה לעשות עם הישן? הבא אותו אלינו! מאחר שאורך החיים של מחשב הוא בין שנתיים לשלוש בערך, סביר להניח שזה גם אורך החיים של המדפסת והסורק שלך. סורקים ומדפסות, כמו שאר רכיבי האלקטרוניקה, מכילים המון חלקי פלסטיק ומתכת הניתנים למיחזור ולהפיכתם לרכיבי אלקטרוניקה חדשים. חסוך לעצמך את הבעיות (והפסולת!), ותהפוך את השדרוג הבא שלך למדפסת וסורק ברכיב אחד.

מדפסות וסורקים – מה ניתן למחזר?

כל מותג של מדפסת: HP, Canon, Dell, Lexmark, וכו '
כל מותג של סורק: Xerox, Honeywell, HP, Canon, וכו '
כבלים וחוטים עבור מדפסות וסורקים
מעגלים אלקטרוניים במדפסות וסורקים
מחסניות דיו

מיחזור מכונות צילום ופקס

כולנו יודעים כמה מתסכל יכולים להיות מכונת הפקס ומכונת הצילום המשרדית. במקום לקחת פטיש ולשבור להם את העצמות, הביאו אותם אלינו בE-Green על מנת למחזרם. במכונות צילום ופקס יש המון חלקי פלסטיק ומתכת שיכולים להיות ממוחזרים ומשומשים מחדש על מנת ליצור ציוד אלקטרוניקה אחר. אנחנו יודעים כמה גדולות המכונות האלה יכולות להיות, לכן אנחנו נגיע לאסוף אותן עבורכם! העולם זורק בין 10 ל25 מליון קילוגרמים של אלקטרוניקה בשנה, כאשר רק 10-18% ממוחזרים. אל תתן למכונות הצילום והפקס שלך להוסיף למשקל הזה!

מה ניתן למחזר ?

כבלים וחוטים ממכונות פקס
מעגלים אלקטרוניים ממכונות צילום ומכשירי פקס
מחסניות מתוך מכונות צילום ומכשירי פקס

מיחזור כבלים וחוטי חשמל

אם יש אצלך מגירת זבל המלאה בחוטים, תקעים, מטענים וכבלים, אתה לא לבד! רוב האנשים חושבים שעל מנת למחזר את כל הכבלים הללו, צריך להיות בידכם גם רכיב האלקטרוניקה אליו כבלים אלו שייכים. זה לא המקרה אצלנו. הביאו אילו כבלים שיש לכם – עם או בלי הרכיב המקורי. רוב הסיכויים הם שאם אתם יכולים לחבר את הכבל לאנשהו, הוא ניתן למחזור! כבלים וחוטי חשמל מכילים חומרים כמו פלדה, נחושת, פליז, פלסטיק וגוי שניתן למחזר ולעשות בהם שימוש חוזר.

כבלים וחוטי – מה ניתן למחזר?

כבלים וחוטי מ:

טלפונים
טלוויזיות
מחשבים
אביזרים למחשב
מדפסות
מכונות צילום
מכשירי פקס
מערכות סאונד
רמקולים
מצלמות
מצלמות וידאו
נגני DVD
נגני VHS
כבלי חשמל
רצועות חשמל

מיחזור סוללות ובטריות

15 מיליארד סוללות מיוצרות ונמכרות בכל שנה. רק אחוז קטן מהן ממוחזרות; סיבה גדולה לכך יכולה להיות שאנשים לא יודעים לאן לקחת את הסוללות הישנות שלהם. סוללות מכילות הרבה מתכות כבדות וכימיקלים רעילים, וצריכות להיות ממוחזרות כראוי כדי להגן על הסביבה שלנו. אם סוללות מושלכות רק אל המזבלה, חומרים מסוכנים יכולים בקלות לדלוף החוצה.

סוללות – מה ניתן למחזר?

סוללות נטענות
סוללות עופרת חומצה
סוללות UPS
סוללות טלפונים סלולריים
סוללות מצלמה
סוללות מצלמות וידאו
סוללות אלקליין

מיחזור מעגלי אלקטרוניקה מודפסים

מעגלים נמצאים בחלק גדול של מוצרי האלקטרוניקה לבית. מחשבים, נגני DVD, טלפונים סלולריים ומוצרי אלקטרוניקה רבים אחרים מכילים אותם. אם הם ממוחזרים כראוי, הם יכולים לעזור בשימוש חוזר בתחום אלקטרוניקה אחרת המכילה המעגלים או פשוט להיות ממוחזרים עבור החומרים שהם מכילים. מעגלים עשויים בדרך כלל מפלסטיק, מתכות כמו זהב וכסף, ועוד חומרים הניתנים למחזור. E-Green בדרך כלל לוקח כל פריט אשר מכיל מעגלים אלקטרוניים.

ניתן למחזר מעגלים אלקטרוניים ב:

מחשבים
אביזרים למחשב
פלאפון
נגני DVD
רדיו
ציוד תקשורת

מיחזור ציוד מעבדה רפואי

התעשייה הרפואית מדורגת שניה בכמות הפסולת שהיא מייצרת. התעשייה היחידה ש'עוקפת' אותה היא תעשיית המזון! ציוד אשר משתמשים בו במעבדות ובבתי חולים בדרך כלל לא מגיע למחזור. המון חפצי רפואה נחשבים לחד-שימושיים ואנשים מאמינים שקל יותר ובטוח יותר לזרוק דברים מאשר למחזר אותם. בתי חולים ופאציינטים הם גם דואגים בצורה קיצונית עם כל נושא הפרטיות והסודיות הרפואית ועלולים להרגיש שבטחון הפאציינט עלול להפגע במידע וישלח הציוד לאנשהו. E-Green מודעת לעובדה שאנשים לא מעוניים כי המידע שלהם ייראה בידי אחרים (זו גם עבירה על החוק), ובגלל זה – מערכת השמדת המידע שלנו תואמת זאת על מנת להבטיח ששום מידע לא ידלוף החוצה.

ניתן למחזר את הציוד הרפואי הבא:

ציוד רנטגן
ציוד אנדוסקופיה
צגי לב
דפיברילטורים
אוקסומטרים
ציוד אולטראסאונד
כל ציוד מחשב אחר

מיחזור מיכלי דיו וטונרים

מוערך כי למעלה מ700 מליון מחסניות דיו למדפסות נמצאות בשימוש בארצות הברית כל שנה. לרוע המזל, מתוך ה700 מליון הללו, מוערך כי רק 1 מתוך 500 ממוחזר! המספר הזה מעלה נורה אדומה בייחוד נוכח העובדה כי כל מחסנית כזו יכולה להיות בשימוש חוזר עד ל5 פעמים. הדיו הנותר במחסניות עלול לזהם את הסביבה, ולפלסטיק ממנו עשויות המחסניות לוקח דורות על גבי דורות להיספג חזרה באדמה. זו הסיבה מדוע כל כך חשוב למחזר את הדיו ומחסניות הטונר.

ניתן למחזר את ציוד הדיו הבא:

מחסניות דיו למדפסת
מחסניות טונר למדפסות
מחסניות דיו למכונות צילום
מחסניות טונר למכונות צילום
מחסניות דיו למכונות פקס
מחסניות טונר למכונות פקס